Skóra w okolicach oczu należy do najbardziej delikatnych i wrażliwych obszarów na twarzy. Powodów jest kilka. Naskórek w obrębie oczu jest niezwykle cienki – nawet cztery razy cieńszy niż w pozostałych partiach twarzy. Oprócz tego liczba gruczołów łojowych jest niewielka, natomiast potowe nie występują wcale. Przyczynia się to do zwiększonej podatności skóry na przesuszanie oraz podrażnienia. Mięśnie, w tym głównie mięsień okrężny oka, pracują bardzo intensywnie ukazując naszą mimikę i emocje, ale także stopniowo, z czasem utrwalając zmarszczki. Ma to niebagatelny wpływ na procesy starzeniowe. Zmarszczki pojawiające się wokół oczu jako pierwsze na twarzy sygnalizują bowiem upływ czasu.
Zabiegi na okolicę oczu
Upływ czasu jest tym aspektem życia, na który nikt nie ma wpływu. Inaczej jednak wygląda kwestia dotycząca walki z jego następstwami w postaci pogorszenia kondycji skóry w okolicach oczu. Rozwój medycyny estetycznej oraz podążający za nim Instytut Aspazja stwarzają możliwość wyboru zabiegów, mających na celu poprawę kondycji partii skóry zlokalizowanych w okolicy oczu. Jakie zabiegi na skórę wokół oczu wybrać? Podpowiadamy!
Plastyka powiek
Blefaroplastyka, czyli zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry z obszaru górnych powiek, jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych (bezpośrednio po zabiegu wracasz do domu) i trwa około półtorej godziny. Po jego wykonaniu zakładane są drobne szwy oraz ochronny opatrunek. Szwy zostają zdjęte po około tygodniu, natomiast nacięcie umiejscowione jest w fałdzie skórnej – dzięki temu drobna blizna powstała w wyniku zabiegu jest niewidoczna przez cały proces jej gojenia. Zabieg szczególnie chętnie wybierany jest zarówno przez osoby, które zmagają się z opadającą powieką, czyli ptozą od urodzenia, jak i te, u których ten problem jest wynikiem procesu starzenia skóry, w wyniku którego traci ona napięcie oraz elastyczność. Plastyka powiek jest bowiem w stanie je przywrócić, a dodatkowo polepszyć estetykę oprawy oczu oraz jakość widzenia, co dla wielu Pacjentów jest równoznaczne z najlepszymi dostępnymi na rynku efektami.
Nucleofill
Nucleofill to zabieg z kategorii stymulatorów tkankowych w formie mezoterapii bez użycia kwasu hialuronowego. Swoje efektywne działanie zawdzięcza bioregenerującym właściwościom wynikającym z zastosowania zawiesiny zawierającej nowoczesne polinukleotydy (długie łańcuchy nukleotydów), która w formie mikronakłuć aplikowana jest na wybrane partie twarzy – w tym wypadku okolicy oczu. Pacjenci, którzy poddali się serii składającej się z 4 zabiegów, z biegiem czasu zauważają satysfakcjonujące efekty w postaci trzypoziomowego działania – liftingujacego, antyoksydacyjnego oraz nawilżającego. Odpowiadają one bowiem za szeroko pojęte procesy regeneracyjne skóry, których celem jest przywrócenie jej napięcia, blasku oraz zdrowego wyglądu okolicy oka i powiek.
Plazma D.A.S. Medical
Skuteczny zabieg ujędrniająco-napinający okolicę oczu – powieki oraz tzw. kurze łapki. Często opisywany jako alternatywa dla blefaroplastyki. Tak naprawdę to dwa zupełnie różne zabiegi, dla dwóch różnych potrzeb skóry. Choć w przypadku bardzo drobnych zmian faktycznie lekarz może brać pod uwagę obie procedury. Urządzenie D.A.S. medical – Dermo Ablation Surgery –pozwala uzyskać efekty poprawy estetyki oprawy oka, jej odmłodzenia, napięcia i odświeżenia. Oprócz tego może uruchomić naturalne procesy regeneracyjne skóry. Seria składająca się z 1-3 nieinwazyjnych zabiegów zaskakuje Pacjentów pod względem skuteczności oraz wynikających z niej rezultatów widocznych w zlokalizowanych w obrębie oczu partiach skóry, którą można określić jako jędrniejszą, gęstszą i bardziej napiętą.
Karboksyterapia
Karboksyterapia, czyli procedura z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla, może być skierowana także na partie skóry w obrębie oczu. Polega na podskórnym lub śródskórnym aplikowaniu gazu za pomocą mikronakłuć. Ilość CO2 oraz powodowane jego wprowadzeniem napięcie skóry są stale monitorowane przez specjalistyczne urządzenie C.D.T. Evolution. Z tego względu zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarza. Cykl terapii, której celem jest redukcja zmarszczek, obrzęków oraz cieni pod oczami, ustalany jest indywidualnie dla każdego Pacjenta. Po serii składającej się z 4 lub 8 zabiegów, oprócz wcześniej wymienionych rezultatów, Pacjenci zauważają także przywrócenie jędrności i napięcia skóry, a więc polepszenie jej ogólnej kondycji.
Mezoterapia koktajlami
W celu wyeliminowania uciążliwych i odpowiadających za nieestetyczny wygląd oprawy oka przypadłości, takich jak cienie i opuchlizna pod oczami, stosuje się mezoterapię koktajlami. Składają się one głównie z witamin i minerałów, kwasów nukleinowych, a także cząsteczek biostymulujących i naturalnych czynników wzrostu. Zabieg polega na podskórnym aplikowaniu niniejszych składników w postaci specjalnie opracowanych preparatów leczniczych, które zapewniają zintensyfikowane miejscowe działanie. Pacjenci, którzy decydują się na skorzystanie z serii 4 lub 8 zabiegów obserwują ogólną poprawę kondycji skóry w obrębie oczu, która wpływa na wygląd całej twarzy, zapewniając efekt określany jako odmładzający i ujędrniający. Skóra jest bardziej napięta, wygląda młodziej i ma ładniejszy, bardziej naturalny koloryt.
Zabiegi na okolicę oczu - dla kogo
Z niniejszych zabiegów, stworzonych z myślą o przeprowadzaniu w okolicach oczu, a więc bardzo delikatnym i wymagającym szczególnej troski obszarze twarzy, może skorzystać każdy, kto czuje taką potrzebę. Decydują się na nie Pacjenci, którzy pragną niwelować oznaki naturalnych procesów starzenia skóry, jak i Ci, którzy zmagają się z wrodzoną lub nabytą ptozą – opadającą powieką. Nic w tym dziwnego, bowiem dyskomfort podczas tych zabiegów jest znikomy, natomiast możliwy do osiągnięcia efekt często zupełnie zmieniający postrzeganie całej twarzy.
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.