Zastanawiasz się, czy robisz wszystko, żeby Twoja skóra wyglądała najlepiej jak potrafi? Zabiegi kosmetyczne i medyczne na pewno wpływają korzystnie na jej stan, ale żeby prawdziwie ją wspomóc powinnaś się zastanowić nad udoskonaleniem swojej codziennej pielęgnacji domowej, aby każdego dnia dostarczać jej potrzebnych składników.
Krok 1 – Oczyść
Przede wszystkim dokładny demakijaż. Najlepiej twarz oczyszczać w dwóch krokach. W dzisiejszych czasach bardzo dużym problemem są zanieczyszczenia powietrza, osoby które się nie malują również powinny bardzo dokładnie przyjrzeć się temu punktowi pielęgnacji. Użyj olejku, który dokładnie usunie tłuste warstwy, najlepiej hydrofilnego, aby później łatwo zmyć go z twarzy. Nic się nie bój, Twoja skóra po zmyciu nie będzie tłusta, ponieważ w połączeniu z wodą olejek zmienia konsystencję w wodnistą, która ułatwia usuwanie z powierzchni skóry makijażu, nadmiaru sebum oraz kurzu i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu (sławne już PM10 i PM2,5). Następnie użyj dedykowanego preparatu do Twoich potrzeb, który będzie już elementem pielęgnacji, np. żel do cery wrażliwej czy trądzikowej. Po umyciu twarzy możesz wykonać test białego ręcznika, aby upewnić się, że twarz jest czysta.
Krok 2 – Tonizuj
Następnie tonizacja. Ten punkt pielęgnacji skóry jest często pomijany. Przywrócenie odpowiedniego pH skóry zapobiega jej nadmiernemu wysuszeniu oraz wybuchom zaczerwienienia, które które długoterminowo mogą doprowadzić do jej uwrażliwienia. Tonizowanie uspokoi chaos na Twojej skórze. Na rynku istnieją tradycyjne toniki, których używa się za pomocą wacików zaraz po umyciu twarzy. Ostatnio jednak spotkać się można z tonikami, których możesz użyć zawsze wtedy, kiedy czujesz, że Twoja skóra tego potrzebuje. Takimi tonikami są mgiełki, które nie zniszczą makijażu. Co ciekawe, toniki pozytywnie wpływają na działanie dalszych kosmetyków – czyli zwiększają ich efektywność.
Krok 3 – Nawilżaj
Nie zapomnij o kremie nawilżającym, który jest zdecydowanie niezbędny w codziennej pielęgnacji twarzy. Bez niego Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa zarówno na mróz, jak i ciepło. Trzeba pamiętać, żeby dobrać odpowiednią konsystencję kremu do pory roku. Latem lekki krem sprawdzi się najlepiej, nie zapcha porów a nawilży. Zimą Twoja skóra zdecydowanie bardziej potrzebuje cięższej konsystencji. Oblizywałaś kiedyś usta zimą rozpaczliwie próbując je nawilżyć? Pamiętasz efekt? Był odwrotny od zamierzonego. Usta stawały się bardziej spierzchnięte i przesuszone. To samo stanie się z całą twarzą.
Nawet skóra tłusta i trądzikowa potrzebuje nawilżenia. Bez niego będzie bronić się przed suchością produkując jeszcze więcej sebum. Doprowadzi to w dłuższej perspektywie do zapchania porów i problem z niedoskonałościami nigdy nie zniknie. I pamiętaj, Twojej troski potrzebuje również szyja i dekolt.
Krok 4 – Zadbaj o okolicę oka
Zmęczone oczy? Jeśli jesteś osobą zabieganą, która często nie może pozwolić sobie na luksus odpowiedniej długości snu powinnaś szczególnie zadbać o tę okolice. To właśnie tutaj ujawnia się zmęczenie. Twoja twarz może być generalnie zadbana, ale ten mały szczegół może sprawić, że będziesz wyglądała gorzej. Skóra w tym miejscu jest niebywale cienka, więc bardzo szybko efekt może się utrwalić, powodując niechciane zmarszczki. Co ważne, kremy pod oko mają inne pH i skład, dlatego większość kremów do twarzy nie nadaje się do stosowania na powieki.
Krok 5 – Złuszczaj
Regularnie wykonuj peeling. Aby Twoja skóra się nie rozleniwiła, musi wciąż być stymulowana do działania. W ostatnich latach rynek kosmetyczny bardzo się rozwinął. Dostępne są wszystkim znane peelingi mechaniczne, które doskonale sprawdzą się w przypadku cery normalnej, mieszanej lub zaskórnikowej. Natomiast kiedy masz do czynienia ze stanami zapalnymi lub bardzo delikatną skórą lepiej skorzystaj z peelingów enzymatycznych, które nie będą bezpośrednio podrażniać, ani roznosić bakterii. W zależności od potrzeb skóry, siły peelingu i rekomendacji kosmetologa produkty te można stosować raz lub dwa razy w tygodniu.
Krok 6 – Używaj masek
Maski? Przyznaj się przed samą sobą czy korzystasz z tego dobrodziejstwa nauki. Maska posiada skoncentrowane składniki, które mogą być potraktowane jako SOS, w przypadku nagłego problemu z trądzikiem, suchością lub wrażliwością. Jednak najlepiej jeśli raz w tygodniu znajdziesz czas dla siebie i zrobisz sobie wieczór piękna poprzedzając maskę dobrym peelingiem. Kiedy będziesz mieć odświeżoną, złuszczoną skórę składniki aktywne z maski lepiej wnikną w Twoją skórę. Regularne stosowanie masek będzie miało długotrwałe działanie np. przeciwstarzeniowe czy nawilżające.
Krok 7 – Stosuj skoncentrowane kosmetyki
Wisienką na torcie będzie serum, które wzmocni działanie kremu. Serum ukierunkowane jest na konkretną potrzebę, na przykład słabsze naczynka, tendencję do przebarwień czy stanów zapalnych lub odmładzanie skóry starzejącej się. Serum można zastosować pod krem na noc, ponieważ nocą skóra najlepiej się regeneruje.
ABY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ ZADZWOŃ POD: 618407488
W dzisiejszych czasach skóra twarzy nie jest jednolita. Bardzo wiele moich pacjentek posiada kilka typów skóry. Dla przykładu przetłuszczającą się strefa T nawet z tendencją do zanieczyszczania się okolicy nosa. A poliki i oczy borykają się z wysuszeniem. Aby sprostać potrzebom własnej skóry przyjdź na darmową konsultację do kosmetologa, który dobierze najlepsze kosmetyki dla Ciebie.
Umów się na konsultację u specjalisty, aby dowiedzieć się jak powinnaś zajmować się swoją skórą ...
TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.